redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Peppermint
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.7
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

3.5

Chrzanowa tabaka??

Wstyd się przyznać, ale miętę pieprzową znam jedynie z gumy do żucia. Nie mam pojęcia jak pachnie ona w swojej naturalnej, nieprzetworzonej formie. A raczej nie miałem pojęcia, aż do czasu kiedy nabyłem WoS Peppermint. Wcześniej miałem oczywiście jakieś wyobrażenie dotyczące tego aromatu. Wydawało mi się, że różnica pomiędzy miętą "zwykłą", a tą pieprzową jest tak niewielka, że prawie nie do wyczucia. Myliłem się jednak srogo. WoS Peppermint sprawił, że teraz na dźwięk słowa "mięta pieprzowa" w głowie automatycznie wyświetla mi się WoS'owska tabakierka.

A jaka ona właściwie jest? Pierwsze co przyszło mi na myśl po zażyciu tego specyfiku to świeży, dopiero co wykopany chrzan. Stosunkowo ostry, korzenny aromat, wywołujący łzy w oczach i solidnie kręcący w nosie. Z miętą jaką znałem, nie miało to zbyt wiele wspólnego. Przez długi czas nie mogłem się uwolnić od tego skądinąd głupiego skojarzenia z chrzanem. Po dłuższym obcowaniu zacząłem jednak wyczuwać te wszystkie ziołowe smaczki w tle. Warto podkreślić, że tabaka ta doskonale odświeża, ochładza, uspokaja i pozwala się zrelaksować. Brakuje natomiast tej słodyczy, która charakteryzuje dobrze nam wszystkim znaną pospolitą miętę. I wychodzi to tej tabace jak najbardziej na dobre. Nabiera przez to bardziej dostojnego charakteru.

Proszek prezentuje się bardzo ładnie. Jest drobniutko zmielony i jasnobrązowy, a na dodatek suchy jak pieprz. Tabakierka ma ten sam mankament co wszystkie produkty od WoS: łatwo ścieralna etykietka. Nie jest to jednak jakiś wielki problem. Ogólnie rzecz ujmując puszeczka jest zgrabna i wytrzymała.

Peppermint to jedna z tych tabak, której zakupu nie żałowałem nawet przez ułamek sekundy. Każda chwila spędzona razem z nią należała do niezwykle relaksujących i upojnych. Ludziom z Wilson of Sharrow należą się za ten produkt(i nie tylko za ten) duże brawa. Nie bez kozery, tak jak pisałem na wstępie, ta tabaka jest dla mnie wyznacznikiem tego jak powinna pachnieć mięta pieprzowa, choć podkreślę ponownie, że ze świeżą nie miałem nigdy styczności. Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji skosztować, z całego serca polecam!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- doskonale odświeża i odpręża
- ziołowy aromat
- cena
- niebrzydka tabakierka
Minusy Tabaki
- ścierająca się etykietka
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or