redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Peppermint
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 12, 2014)
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Mięta naturalnie idealna

Wilsons of Sharrow - jeden z moich ulubionych producentów tabak. Kunszt blenderski nie do podrobienia, produkty jedyne w swoim rodzaju... i ten wachlarz gatunkowy, wartość sama w sobie. Uwielbiam ich konsystencję, istny kalejdoskop aromatów, nawet puszeczki, które dla mnie są odzwierciedleniem angielskiej surowości i klimatu. Ale do rzeczy. Peppermint właśnie zagościł w moich nozdrzach, przynosząc ze sobą nieduży ładunek natchnienia. Nie traćmy więc czasu...

Konsystencja nie różni się niczym szczególnym od większości specyfików tej firmy - drobne zmielenie, wilgotność praktycznie znikoma. Cóż rzec, do takiej formy trzeba się po prostu przyzwyczaić i nauczyć obcowania z nią. Albo przyjmiemy ją z serdecznością, albo będziemy się męczyć za każdym razem.
Jednak to aromat jest kartą przetargową uwielbianej przez nas używki, tabakiera czy konsystencja to kwestie drugoplanowe. Peppermint raczy nas aromatem, który już od momentu uchylenia wieczka puszki pozwala nam zapomnieć o bożym świecie, i mówię to z pełną świadomością i odpowiedzialnością. W tym przypadku zapominamy nawet, czy przed chwilą zażyliśmy pył czy grudki tytoniu, nie ma znaczenia, czy wydobyliśmy szczyptę z puszeczki, plastikowej tabakierki czy worka strunowego. Pozwalamy sobie na chwilę zapomnienia, w odmętach wyobraźni muskając dłonią liście mięty pieprzowej. Uwielbiam wszelkie porównania i imaginacje po zażyciu tabaki. Produkty WoS za każdym razem gwarantują mi ich wręcz nieskończone pokłady. Peppermint nie odstaje w tej materii. Piękny, a co najważniejsze - naturalny aromat mięty pieści swoją szlachetnością i surowością zarazem. Dodatkowo aromat ten lekko posłodzono, tworząc przepiękną kompozycję, wykonującą harmonijne tango wraz z dobrym tytoniem. Tego aromatu nie da się nie lubić. Peppermint jest tabaką odpowiednią na każdą porę roku. Kiedyś kolega Filek pisał o takiej uniwersalności w tabace Supermint od McChrystal's. Z miętą od WoS jest podobnie. Latem przyniesie nam upragnione orzeźwienie niczym mrożone mojito, zimą natomiast otuli ciepłym płaszczykiem swej ziołowej natury i tytoniu, najlepiej w akompaniamencie nalewki miętowej. Wielosezonowa, uniwersalna, smaczna.
O puszeczkach rozpisywać się nie będę, bowiem większość je zna - metalowe maleństwa albo się akceptuje, albo odrzuca ze względu na brak różnorodności i małą praktyczność. Ja osobiście bardzo je sobie cenię i nie dostrzegam większych wad, a wręcz przeciwnie. Powiem tak, na chwilę obecną nie wyobrażam sobie produktów Wilsons of Sharrow w innych tabakierkach. No może... gdyby były gwintowane, byłoby idealnie.

Słowem zakończenia - Peppermint urzekła mnie już przy pierwszym zażyciu. Dla takich tabak jak ta warto zostać tabaczarzem. Za każdym razem odczuwam tę samą, niemal dziecięcą radość, gdy nozdrza oplata naturalnie miętowa, tytoniowa otoczka. Za kunszt blenderski należą się słowa pochwały. Produkt ten polecam każdemu bez wyjątku. A teraz pozwólcie, że zażyję jeszcze po szczypcie, Wasze zdrowie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Kojący i naturalny aromat mięty
- Wyważona moc
- Konsystencja
- Puszeczka
Minusy Tabaki
- Z czasem może się znudzić
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Nitzo Napisane przez Nitzo
Grudzień 19, 2011
Polecam Peppermint od Gawitha Hoggartha jeśli jeszcze nie próbowałeś, dość podobne tabaki, moim zdaniem GH lepsza. Ciekawa recenzja.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Pablo Napisane przez Pablo
Grudzień 19, 2011
Dzięki, z czasem z pewnością wpadnie w moje łapska, wtedy będę mógł je obie skonfrontować. Zaostrzyłeś mój apetyt w tej kwestii. Z miętowych aromatów od GH na chwilę obecną posiadam jedynie Wild Mint... i lekko się zawiodłem, głównie trwałością aromatu.
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2