redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Rock's Medicated
Synchro
by Pastor     Październik 22, 2011    
Ocena ogólna 

3.4
Ocena smaku 

3.5
Ocena opakowania 

3.0

Znachor

Miał być polski „medyk”, a wyszedł ledwie znachor, żeby nie powiedzieć… konował. Cóż, Synchro, jak to często ma w zwyczaju, skręciło w jakąś enigmatyczną uliczkę. Tabaka jest dziwnym mariażem klimatów bliskowschodnich, z kamforowym, bawarskim mentolem à la Bernard Jubiläums Prise. Do produkcji użyto jasnożółtego, bardzo drobno zmielonego i ultra-suchego tytoniu, który jest charakterystyczny dla orientalnych, dholakiopodobnych produkcji, typu Ganges Mega Strong. Zresztą, moc Rock’sa jest do Gangesa dość zbliżona, ciężko zażyć choć szczyptę nie dławiąc się kaszlem. Aromat… hmm. Tym razem dominuje odcień herbaciany, ale taki bliższy yerba mate, niż Earl Grey, a do tego dodano lekki, odświeżający mentol. Być może, efemeryczność miętowej bryzy ma kontrastować z ponadprzeciętną mocą tabaki i łagodzić drapieżność, palącego gardło żywym ogniem, tytoniu. Dosyć ciekawe rozłożenie akcentów, lecz co to ma wspólnego z oryginalnym Medicated No. 99, tego nie wiem. Bardzo ciężko się z tą tabaką oswoić, a co dopiero do niej przyzwyczaić czy polubić. Jest… jakaś taka papierowa, talkowata, jak zaprawa gipsowa, a przy tym wżera się w śluzówkę jak gaszone wapno. Nie skreślam jej zupełnie, tylko ze względu na wyczuwalny dość zaskakujący, egzotyczny powiew ziół, który mnie zaintrygował; co może rokować jakąś sympatią, lecz raczej w dalszej, a nie bliższej perspektywie. Obcowanie z nowym produktem Synchro, przypomina mi wysiłek tego wspinacza, umieszczonego na etykiecie – tak, efekt niezamierzony, lecz metafora okazała się trafna. Kto chce się męczyć, tego zapraszam do spróbowania. A może odkryjecie w tej tabace dużo więcej, niż ja. Ocena trochę na wyrost, podyktowana jest sympatią do firmy i lokalnym patriotyzmem.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- moc,
- ciekawy smak,
Minusy Tabaki
- moc,
- nieciekawy smak,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or