redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Löwen-Prise
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Grudzień 24, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Anyżowy Raj

Pamiętam z dzieciństwa jak zajadałem się landrynkami, uwielbiałem te owocowe, najbardziej kwaśne odkładając na bok te o kolorze białym - anyżowe, które za bardzo mi nie smakowały. Wiele lat później kolega poczęstował mnie tabaką, którą przywiózł od sąsiadów z zachodniej granicy. To był mój pierwszy raz, który miałem przyjemność "zaliczyć" własnie z tą tabaką.
Wtedy jeszcze tabakierka miała pozłacaną górną cześć, wyglądała bardziej atrakcyjnie, teraz to tylko kawałek matowego plastiku ledwo oddającego złotą barwę. Etykieta jest wykonana starannie, na ciemnobrązowym tle mamy wizerunek złotego lwa, trzymającego łapę na emblemacie wytwórni Poeschla, nad lwem widnieje nazwa tabaki a pod nim napis informujący o zawartości tabakierki, wszystko to wydrukowane w kolorze żółtym. Z tyłu widnieje informacja o szkodliwości tytoniu, w przypadku mojego egzemplarza w języku czeskim, oraz naklejona na to polska informacja od importera. Tabakierka wyposażona jest w „zawleczkę”, którą możemy zakotwiczyć tak aby nie opadała nam podczas usypywania tabaki.
Tytoń barwy brązowej, jest dość wilgotny i jak na wyroby Poeschla średnio zmielony, bardzo łatwo rozciera się na dłoni, czuć gdzie nie-gdzie drobinki tytoniu. Po otworzeniu tabaki od razu czuć mocny aromat anyżu, który dominuje. Po zażyciu jednak pierwsze skrzypce gra mentol, który jakby otwiera nasze drogi oddechowe ustępując łagodzącemu anyżowi a być może i eukaliptusowi, którego też wyczuwam.
Aromaty tabaki działają kojąco na drogi oddechowe, są słodkie i przyjemne w odbiorze, tytoń także dobrej jakości, który idealnie współgra zresztą.
Uczucie jakie doznałem zażywając ją po raz pierwszy było niesamowite, metol wraz z łagodzącym anyżem był niczym wstąpienie do raju. Pomimo że do dziś nie lubię smaku anyżu to uwielbiam jego aromat w tej tabace. Jak dla mnie to najlepsza anyżowa tabaka, jej aromat pozostaje długo w nozdrzach pieszcząc je. Jest to pierwsza tabaka z jaką przyszło mi się spotkać w życiu i mimo że już teraz ustępuje miejsca innym wspaniałym tabakom w mojej kolekcji to nadal chętnie do niej wracam, dziękując że wprowadziła mnie w ten wspaniały świat.

Podsumowując Lowen-Prise jest tabaką idealną na początek tabaczanej przygody, łatwo dostępna i bardzo popularna, choć pewnie ustępuje miejsca red-bullowi zwłaszcza w tej nie branej przez nas pod uwagę gimnazjalnej części użytkowników.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Bardzo dobrze zrównoważone aromaty
Świetny efekt odświeżenia
Delikatnie i przyjemnie udrażnia drogi oddechowe
Dobra dla początkujacych
Minusy Tabaki
brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or
ziomoziomal Napisane przez ziomoziomal
Luty 21, 2014
Witaj na forum. Przed pisaniem recenzji polecam zapoznać się z poradnikiem:
http://top25snuff.com/forum/13-uwagi-od-i-do-redakcji-serwisu/7650-poradnik-recenzenta.html
Mam nadzieję że zostaniesz na dłużej i nie uznasz czasu tu spędzonego za stracony.
Pozdrawiam.
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1