redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
A/P Snuff Hot
Molens de Kralingse
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Święto lasu.

To moja pierwsza tabaka od Molens'a, długo mnie kusiły ale zawsze jakoś nie mogłem się zdecydowałem nawet kiedy pojawiła się w mojej ulubionej trafice. Musiała swoje odstać zanim się zdecydowałem, dziś mogę powiedzieć że zakup był trafiony. Zaskoczyła mnie od pierwszego zażycia i ciągle nie mogę się od niej oderwać. Dlaczego tak jest? O tym troszkę później.

Ja upolowałem pełną 25cio gramową tabakierkę. Sama tabakierka jest dość praktyczna, przeźroczysta, więc widzimy ile jest w niej tabaki, sitko które ma za zadanie rozdrabniać tabakę, nie do końca pełni swoją role, bo wylatują z niej małe kuleczki, usypywanie kopczyka trochę trwa bo produkt sypie się jak z pieprzniczki, na szczęście A/P jest bardzo aromatyczny i mocny więc duże kopce nie są potrzebne. Co innego etykieta, tutaj producent się nie popisał, można było narzekać na etykiety CiT czy PG ale one to i tak są arcydziełem przy Molensie, tu mamy ledwo widoczny nadruk z atramentowej drukarki po 10 latach służby w ZUSie, trudno mi powiedzieć co autor miał na myśli drukując to logo, które jakoś dziwnie kojarzy mi się z harcerzami, na drugiej stronie mamy adres, ostrzeżenie o szkodliwości i wagę.

Po usypaniu tabaka, wygląda na drobno zmieloną ale nie pylistą, widać drobinki, co do wilgotności to nie jest ani zbyt sucha ani zbyt wilgotna, taka w sam raz, barwy torfowej.

Zapach unoszący się z samej tabakierki jest słodkawy i tu ewidentnie czuje Virginie, taki zapach jak z szafki w której się trzyma herbatę. Ale już od pierwszego zażycia powaliła mnie na kolana i to nie za pomocą nikotyny czy jak niektóre mocą mentolu, którego tu na szczęście nie ma, ale prawdziwymi zapachami lasu. Jak to producent zrobił nie wiem, może zmielił tam igliwie, korę czy ściółkę leśną, ale zrobił to perfekcyjnie. Już pierwszy niuch przeniósł mnie do iglastego lasu, w którym unosi się zapach leżącego na ziemi wilgotnego igliwia, kory, torfu a także świeżo ściętego drzewa. Zawsze uwielbiałem i uwielbiam zapach trocin do dziś i to mam właśnie w A/P Snuff. Co jeszcze czujemy? Ano szczypanie takie właśnie jak serwuje nam Virginia

Jeśli ktoś myśli, że A/P jest tabaką typu Fichtennadel czy PG Jałowiec-Mięta to się zdziwi, to zupełnie inny produkt, surowy, szorstki ale też bardzo oczyszczający nos i relaksujący, aczkolwiek też orzeźwiający niczym poranny spacer po lesie kiedy rosa jeszcze się skrzy na liściach paproci i różnego rodzaju traw.

Komu ją można polecić, na pewno już wprawionym w bojach tabacznikom albo tym, którzy lubią szukać wrażeń. Mimo swej niezbyt urodziwej szaty, kryje w sobie leśna krainę pełną doznań.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Tytoń
Zmielenie
Przezroczysta tabakierka
Aromat
Minusy Tabaki
Szata graficzna pozostawia wiele do życzenia...
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or