redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Amostrinha
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Amostrinha daje radę

Złote litery układające się w słowa - "Take this excellent tobacco for the nose only" zdają się kusić mnie bym raz jeszcze zaaplikował memu nosowi porcję tabaki, o jakże wdzięcznej nazwie Amostrinha; przyznam że brak mi pewności co owa nazwa znaczy - translator pewnej popularnej firmy twierdzi iż jej korzenie znajdują się w języku portugalskim, a krótkie poszukiwania w zakamarkach internetu zakończone na pewnym tabacznym forum zdają się wskazywać iż po przetłumaczeniu z portugalskiego właśnie otrzymamy jakże wdzięczne słowo - "szczypta".

Dość jednak zbędnego gadania, czas sięgnąć po czarną, solidnie wykonaną tabakierę celem usypania niewielkiej (może 30cm) kreski. Teraz gdy wszystko gotowe przychodzi czas na wypróbowanego przyjaciela - rureczkę wykonaną ze starego długopisu. Już przykładam rurkę do nosa, nachylam się celem aplikacji i...
...przepraszam, mam nadzieję iż wszyscy są cali i zdrowi, a na moją skromną osobę nie zostały podpisane wyroki śmierci. Zgrywałem się tylko, wszak każda rozsądna osoba wie iż nie godzi na podobną profanację szlachetnej używki jaką jest tabaka.

Teraz już na poważnie:
Na rączce usypałem niewielką, ale jakże kuszącą szczyptę tłustego, średnio zmielonego tytoniu, o ciemnobrązowej barwie. Nachyliłem nad nią nos i długo się nie zastanawiając zażyłem całość za Twoje zdrowie drogi czytelniku.
Nos wypełnił aromat wędzonego tytoniu wysokiej jakości, jaki znam chociażby z Aecht Altbayerischer Schmalzler tyle iż tym razem jest on wzbogacony, o nutkę kamfory i mentol - jednakże nie należy się lękać albowiem w tym wypadku mentol nie stanowi centrum aromatu, a jedynie uzupełnienie, środek, który łagodzi ciężki schmalzlerowski aromat, a także przyjemnie chłodzi nos.
Smak tej tabaki utrzymuje się przez dość długi czas, o ile kamfora jak ma to w "zwyczaju" dość szybko zdaje się znikać, o tyle wędzony tytoń oraz mentol pozostają by cieszyć nozdrza.

Być może nie jest to tabaka idealna, zapewne nie każdemu przypadnie ona do gustu - niemniej myślę że warto dać jej szansę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Wyborny tytoń
-Nienachalny mentol, który współgra z kompozycją miast stanowić jej meritum
-Gustowne, a zarazem solidne opakowanie
-Całość kompozycji
Minusy Tabaki
-Nie jest to tabaka dla każdego
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Ego Napisane przez Ego
Styczeń 27, 2013
Straszysz, straszysz kolego :D
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1