redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Best Dark
Best Dark Hot
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Październik 08, 2012)
Ocena ogólna 

4.8
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

4.0

BEST DARK

Wilsons of Sharrow Snuff jest to jedna z najstarszych wytwórni tabaki na świecie, produkująca od 1737 roku. Oferują nam szeroki wachlarz wyrobów tabaczanych. Swoją sławę na całym świecie zawdzięczają niezmiennej tradycji, jakości produktów oraz różnorodności. Siedziba znajduje się w miejscowości Sheffield w Wielkiej Brytanii. Tyle historii wystarczy. Przejdźmy teraz do samego produktu, który nosi nazwę BEST DARK. Prawdziwy rarytas. Tabaka stworzona dla prawdziwych koneserów, zgłębiających najmroczniejsze tajemnice tabaczanego świata. Walory smakowe tej tabaki charakteryzują się różnorodnością aromatów. Pierwszy plan to ciężki, bardzo stonowany tytoniowy aromat, który jest świetny i cudownie odzwierciedla nazwę tej tabaki. Dosłownie czuję się tę ciemność. Drugi plan jest dla mnie wielką zagadką. Na front wysuwa się delikatna nuta hm… drzewka sandałowego, a na lewe skrzydło wskakuje delikatny zapach cytrusa. Tabaka nie dla każdego, ponieważ jej dusza jest za ciężka dla początkującego tabacznika. Dodam, że przy samym otwarciu, gdy powąchałem tabakę, jeszcze przed wciągnięciem, poczułem nieprzyjemny swąd, zdefiniuję to, mokrej ziemi, tudzież kory. Za to w nosku brzydkie kaczątko przemienia się w przepięknego, cudnego, ślicznego łabędzia. Może parę słów na temat konsystencji:
DARK jak najbardziej pasuje, jeśli chodzi o barwę. Tabaka jest wręcz czarna i nie wilgotna, a mokra i zbija się w potężne grudy. Jest to produkt, który sprawia, że marka ma się czym pochwalić. Standardowa tabakierka dla tej marki, aluminiowa, 5gramowa z naklejką na wieczku. Cena w jakiej ja ją nabyłem, to 8.50zł. To obowiązkowy „must have” w Waszej kolekcji.
Dziękuję, pozdrawiam.
Wasze zdrowie, Snuff!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Tajemniczość
- Zróżnicowanie
- Świetny tytoń
- Puszeczka
Minusy Tabaki
- Jak dla mnie brak, poza tym, że tabakierka jest wypchana po samiuśkie brzegi i może się wysypać.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

3 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 3  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Ego Napisane przez Ego
Październik 07, 2012
Gebruder Bernard nie powstało wcześniej? Tak mi jakoś świta.
Bonczi Napisane przez Bonczi
Październik 07, 2012
Oj nie wiem,ja słyszałem i czytałem że Wilsons. Jeśli się mylę to z góry przepraszam. Pozdrawiam
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Filek Napisane przez Filek
Październik 07, 2012
Wilsons of Sharrow - 1737
Bernard Tabak - 1733

Można by to jeszcze rozpatrzyć pod kątem kto ma najstarszą recepturę na tabakę, ale to musielibyśmy wyjść poza Europę i wskazać rok 1726.
3 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 3