redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Synchro
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Grudzień 13, 2014)
Ocena ogólna 
 
2.6
Ocena smaku 
 
2.5
Ocena opakowania 
 
3.0

Cukier Krzepi

W swojej przygodzie z tabaką miałem okazję spróbować kilkunastu namiastek tabacznych, zarówno tych stworzonych na bazie cukru gronowego, jak i tych ziołowych, były wśród nich perełki (Zuka Zee, Bernard Edelweiss, WoS Sunset), przeciętniaki (Poeschl Snuffy, Tiger Menthol), jak i takie które nawet w roli odświeżacza nie wypadają najlepiej (WoS White, PG White). Wyprzedzając fakty mogę stwierdzić, że w mojej opinii White King ma swoje miejsce pomiędzy drugą a ostatnią z wymienionych grup.

„Jak cię widzą, tak cię piszą”
White King nie imponuje opakowaniem, ot prosta, biała, plastikowa tabakiera z przesuwają, taka jak w SG, Bernardach czy Muszkieterach. Uwagę zwraca etykieta, która eufemistycznie się wyrażając- do najpiękniejszych nie należy. Grafika jest w nieprawdopodobnie niskiej jakości, przedstawia błyskawicę rozjaśniającą nocne nieba. Rozmazany napis głosi „tabaka White King”. Skoro więc producent posłużył się nazwą „tabaka”, to można przypuszczać, że wśród cukrowych drobin znajduje się tytoń. Chociaż na podstawie wyglądu proszku i zapachu po zażyciu stwierdzam, iż jest to raczej prawdopodobnie zwykła, beztytoniowa namiastka tabaczna, za hipotezą o tytoniu może natomiast przemawiać fakt umieszczenia ostrzeżenia o szkodliwości na etykiecie. Opakowanie idealne może nie jest, ale swoją funkcję w przypadku „cukrów” spełnia lepiej niż akrylowa tabakierka PG czy wosowska puszeczka.

„White King” to kolejna z nazw, która może budzić niezdrowe skojarzenia ze względu na slangowe znaczenie tego wyrażenia. Powiem szczerze, że nie podoba mi się taka praktyka, więc obniżę ocenę za opakowanie, tak jak zrobiłem to w przypadku Golden Shota.

Konsystencja choć bardzo ważna w przypadku tabaki, to w przypadku odświeżacza beztytoniowego stanowi tak naprawdę, o tym czy ten „się do czegoś nadaje” czy też nie. Przekonałem się o tym recenzując PG White, którego forma w znacznym stopniu utrudniała zażywanie. W przypadku Synchro WK ten problem na szczęście nie występuje, namiastka nie zbryla się, ma formę bardzo drobnego proszku. Co ciekawe Wk nie jest idealnie biały, barwą przypomina indyjskie White Snuff, które są tworzone na bazie tytoniu (chociażby Biały Słoń), co może być pewną przesłanką na potwierdzenie hipotezy o zawartości tytoniu w tym produkcie.

Proszek ma zapach mentolu i czegoś słodkiego przypominającego guaranę z innych namiastek tabacznych.

O wrażeniach po zażyciu nie napiszę zbyt wiele, bo i nie ma o czym pisać, początkowo odczuwam dość ostry mentol, później nutę czegoś słodkiego i po kilkunastu sekundach koniec, nie ma już nic. Krótkotrwałość aromatu to bolączka wielu odświeżaczy. Nuta mentolowa nie jest jakoś szczególnie wyrafinowana, za to ten posmak czegoś słodkiego (guarana?) ratuje ten produkt.
Podsumowując nie jest to najlepsza „biała tabaka” na rynku, nie jest też najgorsza.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Tabakierka nie sprawia dużych kłopotów
-Forma proszku dużo lepsza niż chociażby w PG White
-Są różne wersje opakowania-> walory kolekcjonerskie
Minusy Tabaki
-Nic ciekawego
-Krótkotrwały aromat
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or