redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Neffa Ifrikia
Sifaco
by Filek     Maj 13, 2010    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Sproszkowany tytoń - tylko tyle i aż tyle...

...i tymi słowami właściwie mógłbym zakończyć tę recenzję. Podczas gdy mamy ogromny wybór różnych smaków i wariantów tabak ciężko jest tak na prawdę znaleźć tytoń w czystej formie - ale oto jest ona. W Neffa Ifrikia nie doszukamy się dokładnie niczego poza aromatem tytoniu Virginia (prawdopodobnie z domieszkami innych).

W skromnej, niebieskiej, plastikowej puszeczce mamy tabakę o pylistym zmieleniu i wilgotności którą określiłbym jaką dolną granicę średniego. Przy tym proszek jest ubity w tabakierce bardzo gęsto tak, że po otwarciu wieczka moim oczom ukazał się brązowy obiekt kształtem przypominający krążek hokejowy, który trzeba było obskrobać i rozbić palcami w mniejsze grudki.

Aromat hmm... tytoniowy :) Tabaka pachnie trochę jak niezapalone papierosy. Zapach mógłbym też określić jako "kurzowy" albo zapach suchego drewna (ale innego niż to w Western Glory). W recenzji Nitzo padło porównanie do orzechów - również słuszne. Ogólnie aromat jest lekko słodkawy choć jest to słodycz bardzo charakterystyczna - nieco przytłumiona i jakby mdława. Dać we znaki może się potężna moc nikotyny. Przy pierwszym zażyciu wziąłem sporą szczyptę i (po trosze też przez zmielenie) wnętrze mojego nosa zapłonęło żywym ogniem. Potem musiałem na moment przysiąść bo Neffa Ifrikia dosłownie zwaliłaby mnie z nóg. Mogła to być zasługa tego, że wcześniej zrobiłem sobie krótką przerwę od tabaki bo teraz jest już w porządku ale biorę też już nieco mniejsze porcje.

Rzecz dla wielbicieli tradycyjnych, mocnych tabak bez zbędnych udziwnień czy wymyślnych aromatów. Polecam!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ czysty, świetny jakościowo, ładnie zmielony tytoń
+ ciekawy aromat
+ moc
Minusy Tabaki
- moc
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Nitzo Napisane przez Nitzo
Luty 17, 2012
Szkoda, że Sifaco produkuje tylko jedną tabakę, fajnie by było spróbować Neffy Ifriki z wątkiem kadzidlanym, kwiatowym albo egzotycznymi ziołami. W opisach ich snussów natrafiłem na informację, że targetem dla tych produktów są imigranci, a same aromaty są ciekawe i egzotyczne. Może trafi do nas tabaka marokańska, którą można kupić w Hiszpanii.
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1