redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Gruszka mięta
Paul Gotard Snuff
by Pablo     Lipiec 19, 2012    
Ocena ogólna 

3.4
Ocena smaku 

3.0
Ocena opakowania 

5.0

Paul Gotard Limited Edition 3/4

Gruszka, to pozycja z całej serii najsłabsza, choć sama w sobie (tzn. oceniana w oderwaniu od, ocierających się o geniusz, Bursztynu czy Rabarbaru), całkiem niezła. Ale zacznę od plusów. Siłą tej tabaki jest to… że jest. Wszak, tabak gruszkowych jest na świecie jak na lekarstwo, bynajmniej ja nie słyszałem o żadnej innej. A zatem duży pozytyw, za uzupełnienie luki w tabacznym menu. Po drugie, użyty tytoń jest bardzo wysokiej jakości, smak wiernie oddany (naprawdę; w sekundę po zażyciu staje nam przed oczami wielka, soczysta, złocona słońcem, mięciutka grucha), żywy i dobrze zbalansowany. Nie ma niepotrzebnych udziwnień, są dwa mocne, dopełniające się elementy: owoc i przyprawa. [A może powinienem napisać zioło? Naprawdę, nie mam pojęcia, jak skategoryzować miętę.] Niestety, smak gruszki jest po prostu mdły. I to jest mankament, o którym wspomniałem w pierwszym zdaniu recenzji. Mdły, słodkawy i zabójczo mętny – no, może przymiotnik „zabójczo” jest jednak zbyt mocny. Gdybym smak tej tabaki przełożyć miał na kolory: miętę symbolizowałaby zieleń, natomiast gruszkę namalowałbym w kolorze jasnozłocistym. I taki to mariaż słońca i zieleni. Radosny, ciepły, lecz jednocześnie zlewający się upojny i senny. Jakby wiosna i jesień połączyły się w jedność, Pozycja dobra i chyba nie do końca potrafię ją opisać. Coś, jakby tabaka umykała mi spod pióra, jakby nie do końca chciała odkryć swoje tajemnice… Oj, lubię takie chwile! Zachęcam wszystkich, aby zmierzyli się z tym smakiem i spróbowali opisać swoją przygodę z „Gruszką…” samemu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ciekawy smak,
- dobra jakość,
- miła oku buteleczka,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or