redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Ambassador
Gawith Hoggarth TT Ltd
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Styczeń 12, 2012)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Ładne Kwiatki

"W postawach - wielkość - osiągnięta już za życia.
Ciężka kotara obu wspiera tym - co kryje.
Patrzą przed siebie śmiało, pewni swoich racji,
Wszak dyplomacja włada wszystkim dziś - co żyje,
A oni - kwiat szesnastowiecznej dyplomacji!"
Jacek Kaczmarski "Ambasadorowie"

Właśnie z tym zacnym tekstem Jacka Kaczmarskiego kojarzy mi się słowo ambasador, od niedawna do tego skojarzenia doszła jeszcze świetna tabaka Gawitha Hoggartha Ambassador. Przyznam ,że oczekiwałem czegoś ziołowego, orientalnego tytoniu, może nuty kadzideł czy przypraw. Zasugerowałem się skojarzeniami Anglia-tabaka-ambasador, oczywiście skojarzenie z imperium utworzonym na koloniach, a konkretnie Indiami czy też malutkimi wysepkami pełnymi ludożerców lub "ludożerców" w mniemaniu dam i gentelmenów na ówczesnych salonach. Dotychczasowe recenzje kolegów także utwierdziły mnie w przekonaniu ,że jest to tabaka ziołowa, nic bardziej mylnego, to tabaka o ciekawym kwiatowym bukiecie zapachowym.

Na mój nos aromat składa się z zapachu bzu i lawendy, być może jest jeszcze więcej smaczków, ale trudno jest nazwać, w każdym razie aromat niezwyczajny. Nie można tutaj mówić o mydlaności czy sztuczności, przynajmniej w mojej opinii, więc może to być dobra tabaka dla osoby chętnej na rozpoczęcie przygody z tabakami kwiatowymi. Nabieram przekonania ,że Gawith Hoggarth to jednak niezwykła firma tworząca niezwykłe kompozycje, tabaka nie zawiera ani krzty mentolu, a mimo to orzeźwia, bardzo orzeźwia, nie jest tak ciężka jak podobne tabaczne pozycje innych firm, co czyni z tej tabaki idealną kwiatkówkę na okres letni. Ponadto do aromatów kwiatów został dodany lekki aromat cytrusowy, podczas kilku pierwszych zażyć ciężko go wyczuć, jednak później nie mogłem sobie wyobrazić tej tabaki bez niego. Nuta cytrusowa ma posmak cytrynowo-herbaciany, coś jak napój herbaciany o smaku cytryny, w pozytywnym sensie. Kolejny świetny pomysł. Nuta tytoniowa jest ukryta, właściwie to ciężko ją wyczuć, jednak wąchając kupkę tabaki można odnieść wrażenie ,że to dobry jakościowo tytoń, z pewnością ma on wpływ na odbiór całości bukietu zapachowego. Aromat utrzymuje się bardzo długo, nawet jak na tabakę kwiatową, zażycie większej ilości przedłuża efekt. Jeśli miałbym się czepiać to po pewnym czasie codziennego zażywania tabaka może wydać się monotonna (aromat w naszym nosie jest stały, nie zmienia się pomimo upływu czasu), jednak nie jest problemem przerzucić się na coś innego, aby po jakimś czasie do niej wrócić.
EDIT: Już chyba wiem jaki jest ten 3 kwiatek! To chyba rumianek i to by wyjaśniało recenzje z forum tbx.pl mówiące o ziołach. W każdym razie zgrana kompozycja.

Proszek jest jasnobrązowy, lekko rudawy, drobno mielony i dość suchy. Jednak ma na tyle fajną i puszystą konsystencję, że doświadczony tabaczarz nie będzie miał problemu z zażyciem z dłoni.

Tabakierka typowa dla rodziny GH. Czyli plastik w kształcie Loewena, jednak w moim przypadku tabakierka jest gładka, nie posiada warstwy lusterka z ,której znany jest GH, plastik ma identyczny kolor jak w Lwiej Szczypcie. Przyznam ,że wersja z lusterkiem podoba mi się bardziej, ale nie będę narzekał. Tabakiera jest otwieralna, znajduje się na niej żółto-biała etykieta z nazwą firmy, nazwą aromatu i ostrzeżeniem o szkodliwości, z tyłu naklejka od importera z danymi CiTu. Tabakierka ma jedną dość poważną wadę, jednak nie uwzględnię jej w ocenie, żeby nie zaniżać oceny ogólnej, mianowicie nie jest przystosowana do produktów angielskich, które zazwyczaj są mocno zmielone i suche. Przez chwilę nieuwagi możemy wysypać na dłoń spory kopczyk. Jak już pisałem osoba obeznana z tabakami angielskimi może zażywać zarówno szczyptą jak i z dłoni.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Bez i lawenda, czyli dość rzadkie połączenie wśród kwiatkówek
-Nuta cytrusowa
-Odświeża
-Przyjemna konsystencja
Minusy Tabaki
-Tabakierka nie jest zbytnio przystosowana do rodzaju tabaki
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Pablo Napisane przez Pablo
Styczeń 12, 2012
Bez powiadasz... no takiej nuty jeszcze w żadnej tabace nie uświadczyłem, więc kolejny Hoggarth do mojej listy zamówień w przyszłości. Już zacieram ręce...
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1