redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Alt-Offenbacher Köstlich
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.9
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

4.5

Kadzidlane rozkosze

W swojej recenzji Civette Extrafein wspomniałem, że jest to wspaniała tabaka, aczkolwiek czegoś brakuje, jednak nie miałem pojęcia, czego. Teraz już wiem. Alt Offenbacher Kostlich to takie, choć słowo to wybitnie nie pasuje do tak tradycyjnego wyrobu, upgrade'owane Civette!
Tabakierka w stylu takim samym jak Koweńska, jednak tutaj ukazana jest w barwach soczystej czerwieni miast zieleni - poza tym konstrukcyjnie, tradycyjna bernardynka. Jednak przejdźmy do konkretów.
Tabaka dość sypka, choć w miarę grubo mielona. Czas na niuch - i tutaj zaczyna się niebo w nosie! Aromat bardzo podobny do Civette - czuć coś na kształt "kurzu", korzonki, zioła, "obłoczki w nosie", jednak na pierwszym planie dominuje nie tak wyraźny w Civette zapach kadzidlany, kojarzący się ze starym, drewnianym kościołem - wrażenie po prostu nieziemskie! Czuć także aromat kojarzący się z zapachem opium (jak w tych kadzidełkach orientalnych) oraz latakią, jednym z gatunków tytoniu, posiadającym właśnie taki charakterystyczny zapach kadzidła i wilgotnej ziemi - przez niektórych znienawidzony, przez innych uwielbiany. Ogółem - zapach powodujący, że dusza chwilowo opuszcza ciało i udaje się zwiedzać zakamarki starych, opuszczonych katedr, kościółków czy też świątyń buddyjskich, idealna na chwile rozmyślań, marzeń, relaksu. Jedyne, czego żałuję to to, że nie udało mi się dorwać wersji butelkowanej, no ale może kiedyś...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-tradycyjna
-delikatna
-przepiękna grafika na tabakierce
-wspaniały aromat
-wielowątkowa
-kadzidlana
-kontrowersyjna
Minusy Tabaki
-brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or